Prawomocny wyrok w sprawie o zamieszczenie sprostowania prasowego – redaktor naczelny zamieścił sprostowanie prasowe w programie Superwizjer wyemitowanym w stacjach TVN24 i TVN w dn. 9 i 10 kwietnia.

Dnia 10 kwietnia 2023 r. ostatecznie zakończył się spór o publikację sprostowania prasowego klienta Kancelarii – byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej z redaktorem naczelnym Superwizjera TVN. Historia sprawy sięga 2020 r. kiedy w stacjach TVN24, TVN, na portalu player.pl, na stronach internetowych programu oraz na profilach w mediach społecznościowych Superwizjera opublikowano materiał „Leki, łapówki i urzędnik NFZ”. Nasz klient nie zgodził się z tezami postawionymi w materiałach prasowych i zdecydował się na skierowanie do redaktora naczelnego żądania o zamieszczenie sprostowania.

W latach 2020-2023 sprawa „przeszła” przez Sąd Okręgowy w Warszawie, Sąd Apelacyjny w Warszawie oraz Sąd Najwyższy. Ostatecznie w dn. 9 i 10.04.2023 r. redaktor naczelny Superwizjera TVN opublikował sprostowanie prasowe. Pozostałe dwie sprawy dotyczące materiału „Leki, łapówki i urzędnik NFZ” dotyczące innego klienta Kancelarii, przeciwko redaktorom naczelnym Superwizjera TVN oraz portalu tvn24.pl znajdują się aktualnie na wokandzie Sądu Najwyższego. W sprawach tych zapadły już korzystne dla wyroki Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Uprzedzając wszelkie wątpliwości – Zespół Kancelarii Adwokackiej nie kieruje się w swoich sprawach sympatiami ani antypatiami politycznymi. Zawsze dbamy o należyty interes klientów. Na swoim koncie mamy również wyroki uwzględniające powództwa m.in. przeciwko redaktorowi naczelnemu Gazety Polskiej.

Więcej informacji nt. instytucji sprostowań prasowych znajdziesz tutaj. Jeśli jesteś zainteresowany dochodzeniem swoich praw na drodze karnej w sprawie dotyczącej znieważenia lub zniesławienia, zapoznaj sięz naszą ofertą. Jeśli rozważasz zaś wytoczenie powództwa w sprawie o ochronę dóbr osobistych, zapraszamy do zapoznania się z wpisem: POZEW O OCHRONĘ DÓBR OSOBISTYCH – JAK BRONIĆ DOBREGO IMIENIA NA DRODZE CYWILNOPRAWNEJ.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować – skorzystaj z formularza.

Recommended Posts