Kancelaria Adwokacka reprezentuje jedną ze spółek kapitałowych z branży nowych technologii oraz prezesa jej zarządu w sprawie o ochronę dóbr osobistych. Pozwanym jest właściciel serwisu gowork.pl. W sprawie zainicjowanej w lutym 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał właśnie drugie już postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń powodów. Oba postanowienia są korzystne dla klientów Kancelarii. Sąd nakazał opublikowanie na górze podstrony w serwisie gowork.pl dwóch informacji o toczącym się procesie. Zabezpieczenie roszczeń o ochronę dóbr osobistych.

Zabezpieczenie roszczeń o ochronę dóbr osobistych

Zabezpieczenie roszczeń o ochronę dóbr osobistych

W omawianej sprawie Sąd Okręgowy w Warszawie dokonał zabezpieczenie roszczeń o ochronę dóbr osobistych. Przedmiotowym postanowieniem nakazano właścicielowi GoWork.pl opublikowanie na okres do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, na stronie internetowej, na której znajdują się kwestionowane treści oświadczenie o następującej treści:

„W związku z treścią niniejszej strony internetowej toczy się postępowanie z powództwa […] przeciwko spółce GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. z siedzibą Warszawie, o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie przed Sądem Okręgowym w Warszawie”,

Ponadto Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał aby przedmiotowy komunikat był zamieszczony w górnej części  strony internetowej, w pierwszej widocznej części portalu wyodrębnionej przez administratora, w czarnej ramce, czarną, wytłuszczoną czcionką Arial 18, przy zastosowaniu interlinii 1,5, na białym tle, bez opatrywania jakimikolwiek komentarzami czy artykułami, które dotyczą powodów, na czas trwania procesu. 

Komentarz adwokata Tomasza Piotra Chudzinskiego

„Występowanie z wnioskiem o zabezpieczenie roszczeń o ochronę dóbr osobistych stanowi standardowy element naszych działań procesowych. Cieszymy się, że do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy o ochronę dóbr osobistych treściom naruszającym dobra osobiste klientów będzie towarzyszył komunikat informujący o toczącej się sprawie sądowej. Zabezpieczenie roszczeń ma przede wszystkim przeciwdziałać powielaniu przez inne podmioty treści czy komentarzy naruszających dobra osobiste. W czasach gdy „informacja” raz zamieszczona w sieci nigdy nie ginie, a kontrahenci przedsiębiorców czerpią o nich informację z sieci kluczowy jest dostęp do informacji o toczących się procesach”.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Nie tylko ” Zabezpieczenie roszczeń o ochronę dóbr osobistych” . KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA w zakresie postępowań z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz w postępowaniach z oskarżenia prywatnego

Oferujemy swoje doradztwo oraz pełnimy role pełnomocników zarówno w sprawach cywilnych i karnych. Swoją pomoc kierujemy do:

  • osób i podmiotów, których dobra osobiste zostały naruszone;
  • osób i podmiotów, które padły ofiarą przestępstw zniewagi czy zniesławienia;
  • osób i podmiotów, które chcą bronić się przed zarzutami o naruszenie dóbr osobistych innych osób;
  • osób i podmiotów, które bronią się przed zarzutami popełnienia przestępstw zniewagi lub zniesławienia skierowanymi wobec nich w prywatnych aktach oskarżenia.

Prowadzimy sprawy, w których do naruszeń dochodzi zarówno w Internecie, jak również w „realu”.

Jeśli zainteresował Cię temat Zabezpieczenia roszczeń o ochronę dóbr osobistych to więcej informacji nt. ochrony dóbr osobistych uzyskasz w artykule:

POZEW O OCHRONĘ DÓBR OSOBISTYCH – JAK BRONIĆ DOBREGO IMIENIA NA DRODZE CYWILNOPRAWNEJ

Więcej informacji na temat sprostowań prasowych przewidzianych w ustawie prawo prasowe uzyskasz w artykule:

SPROSTOWANIE PRASOWE W PRASIE I TELEWIZJI – WNIOSEK, POZEW, KOSZTY I CZAS TRWANIA POSTĘPOWANIA

O ściganiu anonimowych sprawców naruszających Twoje dobra osobiste lub popełniających przestępstwa zniewagi czy zniesławienia przeczytasz w artykule:

OBRONA DOBREGO IMIENIA NA DRODZE KARNEJ – JAK SKUTECZNIE ŚCIGAĆ ANONIMOWEGO SPRAWCĘ

O postępowaniach w trybie wyborczym przeczytasz klikając tutaj.

Kancelaria Adwokacka Adw. Tomasz Piotr Chudzinski i Wspólnicy oferuje kompleksową obsługę w sprawach o ochronę dóbr osobistych, na dogodnych dla Klienta warunkach. Więcej informacji o ofercie Kancelarii Adwokackiej w sprawach karnych oraz cywilnych dotyczących obrony dobrego imienia oraz innych dóbr osobistych znajdą państwo na stronie kancelarii www. adwokatchudzinski.pl Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do współpracy z Kancelarią Adwokacką – Kancelarią Adwokacką Adw. Tomasz Piotr Chudzinski i Wspólnicy.

Prowadzimy działalność na terenie całej Polski. Aktualnie oddziały Kancelarii Adwokackiej oprócz warszawskiej siedziby znajdują się we Wrocławiu i w Bydgoszczy.

Recommended Posts
ZATRZYMANIE PRZEZ POLICJĘ - POMOC ADWOKATA