Adwokat Tomasz Piotr Chudzinski moderatorem w trakcie Forum Zarządzania Internetem 2018

www.adwokatchudzinski.pl ; Forum Zarządzania Internetem

https://pixabay.com/photos/work-typing-computer-notebook-731198/ Forum Zarządzania Internetem

Dnia 13.12.2018 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się kolejna edycja Forum Zarządzania Internetem. Wydarzenie było okazją do podjęcia wielu zagadnień związanych z funkcjonowaniem sieci. W jego programie znalazły się m.in. takie tematy jak odpowiedzialność platform internetowych, reforma prawa autorskiego, wolność słowa w Internecie, sztuczna inteligencja i przejrzystość algorytmów.

Dyskutowano m.in. o wyzwaniach i szansach, jakie dla polskich przedsiębiorców niesie sztuczna inteligencja, rozwiązaniach prawnych służących przeciwdziałaniu cenzurze w internecie. Przedmiotem dyskusji były również kompetencje cyfrowe potrzebne w stechnicyzowanym świecie oraz to czy powinniśmy przeznaczyć część podatku cyfrowego na walkę z fake news.

Panel dyskusyjny „Ograniczenie wypowiedzi użytkowników na portalach społecznościowych – działanie naruszające prawa człowieka i obywatela, czy niezbędne narzędzia do walki z naruszaniem prawa i dobrych obyczajów w sieci ?” był prowadzony przez Adwokata Tomasza Piotra Chudzinskiego.

Podstawowe informacje o wydarzeniu znajdą Państwo tutaj

Forum Zarządzania Internetem; Ochrona dóbr osobistych na portalach społecznościowych

Moderacja Panelu w trakcie tegorocznego Forum Zarządzania Internetem stanowi potwierdzenia wysokich kompetencji prawników naszej kancelarii ws. zdarzeń prawnych mających miejsce w sieci.

Do spraw prowadzonych w naszej kancelarii należą m.in.:

(i) reprezentowanie jednego z wydawców prasy internetowej w sprawie o naruszenie dóbr osobistych. W sprawie dotyczącej ochrony dóbr osobistych Pozwaną jest jedna ze spółek kontrolowanych przez Facebook Inc.

(ii) Liczne sprawy o ochronę dóbr osobistych w przypadkach gdy naruszenia te miały miejsce na portalach społecznościowych Facebook ® oraz Twitter ®.

Przypominamy również, że od 2018 r. siedziba Kancelarii Adwokackiej mieści się w nowoczesnym biurowcu przy Alejach Jerozolimskich 100, mniej więcej w połowie drogi między Placem Zawiszy, a Dworcem Zachodnim. Więcej informacji nt. lokalizacji odnajdą Państwo tutaj

Więcej informacji nt. oferty Kancelarii Adwokackiej  oraz oferowanych przez nas usług znajdziecie Państwo klikając tutaj.

Skontaktujesz się z nami korzystając z danych kontaktowych lub formularza umieszczonych tutaj.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Recommended Posts