wpis do rejestru audiowizualnych usług medialnych na żądanie

Wpis do wykazu audiowizualnych usług medialnych na żądanieWpis do wykazu audiowizualnych usług medialnych na żądanie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Twórców do skorzystania z wsparcia Kancelarii w postępowaniach przed Przewodniczącym KRRiT. Wpis do wykazu audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest też potocznie nazywany „wpisem do rejestru”. O tym dlaczego wpis do „Wykazu” jest tak ważny świadczy niedawna zorganizowana akcja Przewodniczącego KRRiT. W marcu 2023 r. wszczął on przynajmniej kilkadziesiąt postepowań w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Kary za brak wpisu do Wykazu audiowizualnych usług medialnych na żądanie mogą sięgać dwudziestokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Obecnie jest to kwota blisko 140 tysięcy złotych. Więcej o karach pieniężnych i samym obowiązku wpisu do wykazu przeczytasz tutaj.

Oferujemy zarówno prowadzenie spraw dotyczących m.in. nałożenia kary pieniężnej przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jak i zgłoszenia do rejestrów.

Pomoc Kancelarii Adwokackiej w zgłoszeniu do wykazu audiowizualnych usług medialnych na żądanie

Usługa zgłoszenia do rejestru audiowizualnych usług medialnych na żądanie występuje w dwóch wariantach:

  • przygotowanie wniosku o wpis do rejestru, o którym mowa w art. 47ca u. o radiofonii i telewizji na podpis Twórcy: 390 zł brutto;
  • przygotowanie i złożenie w Twoim imieniu (w oparciu o udzielone przez Ciebie pełnomocnictwo) przez adwokata wniosku o wpis do rejestru: 590 zł brutto.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą pomocą – wypełnij znajdujący się obok formularz kontaktowy, wskaż, którym z wariantów jesteś zainteresowany oraz dane do wystawienia faktury proforma. Po opłaceniu proformy wyślemy do Ciebie formularz ewaluacyjny w którym poprosimy Cię o podanie szczegółowych danych. Osobom, które wybrały drugi z produktów prześlemy też pełnomocnictwo do podpisu. Po opłaceniu proformy i odesłaniu przez Ciebie danych, w ciągu 48 godzin przygotujemy na Twój podpis albo przygotujemy i wyślemy w Twoim imieniu wniosek o wpis do wykazu „audiowizualnych usług medialnych na żądanie”. Po zaksięgowaniu środków otrzymasz też fv, albo paragon fiskalny.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli będziesz zainteresowana / zainteresowany – pomożemy Ci również w sprawach z zakresu prawa autorskiego, w sporach gospodarczych czy w optymalizacji podatkowej Twojej działalności. Ty zajmij się pracą twórczą, a my za Ciebie zajmiemy się wszelkimi formalnościami i „kwestiami prawnymi”.

Formularz kontaktowy